Bizi takip edin
|
EN

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Konuk Akademisyen ve Profesyoneller

   

Don E. Schultz

Northwestern Üniversitesi, The Medill School, Bütünleşik Pazarlama İletişimi Bölümü öğretim üyesi olan Prof. Don E. Schultz, aynı zamanda Agora, Inc. Danışmanlık Şirketi'nin kurucu başkanıdır. Çalışma alanları arasında bütünleşik pazarlama iletişimi, pazarlama yönetimi, bütünleşik pazarlama iletişiminde stratejik süreç ve yükselen pazarlar gibi konular yer almaktadır. Yüzden fazla makalenin yazarı olup, Journal of Direct Marketing dergisinde kurucu editör, Journal of Marketing Communications ve International Journal of Integrated Marketing Communications dergilerinde yardımcı editörlük yapmaktadır. Bütünleşik pazarlama İletişimi, pazarlama, markalama, reklamcılık, satış promosyonları ve iletişim yönetimi alanlarında dersler ve seminerler vermektedir. 

 

Philip J. Kitchen

Pazarlama ve pazarlama iletişimi alanındaki çalışmalarıyla bilinen Prof. Philip J. Kitchen, ESC Rennes Business School'da öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Uluslararası yayınevleri tarafından basılan 24 kitabı ve uluslararası endeksli 150'den fazla makalesi bulunmaktır. Prof. Dr. Kitchen, Journal of Marketing Communications’ın editörlüğü ile birlikte Journal of Advertising, Journal of Marketing Management ve European Journal of Marketing gibi birçok akademik dergide hakemlik görevi üstlenmektedir. 20 yıldır düzenlenen Conference on Corporate and Marketing Communications'ın kurucusu ve organizatörü olan Kitchen,  bölümümüzde misafir öğretim üyeliği yapmıştır. 

  

Fuat Fırat

The University of Texas-Pan American Pazarlama Bölümü'nde öğretim üyesi olan Prof. Fuat Fırat, pazarlama ve tüketim kültürü alanlarında birçok ödüllü yayına sahiptir. Çalışma alanları arasında tüketici davranışları, post modern kültür, marka ve markalama, örgütler arası ilişkiler, cinsiyet ve tüketim gibi konular bulunmaktadır. Consumption, Markets and Culture Dergsi’nin kurucu editörlüğünü yapmaktadır.  

   

Christine Ogan

Indiana Üniversitesi Gazetecilik ve Yakın Doğu Dilleri ve Kültürleri Bölümleri'nde  ders veren Prof. Ogan, uluslararası iletişim, bilgi ve iletişim teknolojilerinde sorunlar, Ortadoğu ve Batı Avrupa konularında akademik çalışmalarını gerçekleştirmektedir.Uluslararası dergilerde yayınlanmış birçok makalesi bulunan Ogan, “Communication and Identitiy in the Diaspora: Turkish Migrants in Amsterdam and their Use of Media” kitabının yazarı ve "Newspaper Leadership” kitabının eş yazarıdır.

 

Mike Igoe

Fredonia State University of New York, İletişim Bölümü’nde öğretim üyesi olan Yrd. Doç. Dr. Mike Igoe, gazetecilik ve medya hukuku alanlarında dersler vermektedir.  Akademisyen kimliğinin yanı sıra, profesyonel anlamda da 30 yıllık gazetecilik ve televizyon programcılığı tecrübesi bulunmaktadır. Özellikle A.B.D’de yayın yapan WGRZ TV için hazırladığı “2 On Your Side” isimli televizyon programıyla tanınmaktadır. 

 

Ted Schwalbe

Fredonia State University of New York, İletişim Bölümü Başkan Vekili olan Ted Schwalbe, iletişim ve bilgisayar teknolojileri, medya hukuku, medya yönetimi ve uluslararası medya alanlarında akademik çalışmalarını gerçekleştirmektedir.  Uluslararası medya gelişimi alanında, A.B.D. Dışişleri Bakanlığı'nın Doğu Avrupa ve Afrikada belirli ülkelerde gerçekleştirilen dört önemli projesine başkanlık etmiştir. 

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.