Bizi takip edin
|
EN

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

İEU'de Öğrenim

Burslar

İzmir Ekonomi Üniversitesi, dünyanın her yerinden gelen öğrencilerine, eğitim hayatlarını daha rahat tamamlayabilmeleri için burs olanakları sağlamaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 
Çift Anadal Programları (ÇAP)


Üniversiteye kayıt oldukları bölüm/program(birinci anadal) dışında, başka bir bölümde de eş zamanlı olarak ders alıp ikinci bir lisans diplomasına sahip olmak üzere sürdürülen öğretim programıdır.

Öğrenimini üstün başarıyla yürüten öğrencilerimiz, Çift Anadal Programı (ÇAP)’nı da tamamladıklarında aynı zamanda başka bir dalda ikinci bir lisans diploması alabilirler.

Çift Anadal Programı(ÇAP)’na birinci anadal lisans öğreniminin en erken üçüncü, en geç beşinci yarıyıl başında başvurulabilir. Gerekli tüm bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz. 

HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK BÖLÜMÜ ÇİFT ANADAL ve YAN DAL PROGRAMI KOORDİNATÖRÜ:

Prof. Dr. Sema Misçi Kip

E-mail: sema.misci@ieu.edu.tr

Telefon: 0 232 488 83 28


Yandal Programları (YDP)

Üniversiteye kayıt oldukları bölüm/program(birinci anadal) dışında, başka bir bölümde belirli bir konuya yönelik sınırlı sayıda dersi almak suretiyle, başka bir dalda bilgilenmek amacıyla izlenilen derslerden oluşan sertifika programıdır.

Öğrenimini üstün başarıyla yürüten öğrencilerimiz, Yan Dal Programı (YDP)’nı da tamamladıklarında aynı zamanda başka bir dalda sertifika alabilirler.

Yan Dal Programı (YDP)’na, anadal lisans öğreniminin en erken üçüncü, en geç altıncı yarıyılı başında başvurabilir.
Gerekli tüm bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz. 

HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK BÖLÜMÜ ÇİFT ANADAL ve YAN DAL PROGRAMI KOORDİNATÖRÜ:

Prof. Dr. Sema Misçi Kip

E-mail: sema.misci@ieu.edu.tr

Telefon: 0 232 488 83 28
Stajlar

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü öğrencileri mezun olmadan önce, pazarlama iletişimi alanında en az 8 haftalık (4+4 hafta olmak üzere 2 firma ya da 8 hafta için tek firma) zorunlu stajlarını tamamlamakla yükümlüdür.

Bugüne kadar staj yapan öğrencilerimiz genellikle reklam ajansları, halkla ilişkiler ajansları, medya ajansları, dijital pazarlama ajansları, etkinlik yönetimi ajansları, reklamverenlerin pazarlama ya da kurumsal iletişim departmanları, oteller, televizyon kanalları, gazete ve dergilerde stajlarını  tamamlamışlardır.

Staj sürecinde öğrenciler, lisans düzeyinde aldıkları teori ve uygulamaya ilişkin bilgilerin iş hayatında nasıl kullanıldığını görmekte, mezun olduktan sonra çalışabilecekleri alanlar ve iş ortamı  hakkında bilgi sahibi olmakta, sektörde çalışan kişilerle tanışarak farklı bağlantılar kurabilmektedir. Sonuç olarak; staj, öğrencileri iş hayatına hazırlamada önemli bir rol oynamaktadır.

Yapacağınız staj hakkında tüm detaylı bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Şimdiye kadar öğrencilerimizin staj yaptıkları yerlerden bazıları:
 

Tasar İletişim Hizmetleri, Tuna Ajans, Pınar Süt, Lowe Tanıtım/Reklam, Karakedi Reklam ve Tasarım Ofisi, Uğurhan Akdeniz Moda Organizasyon Halkla İlişkiler, TRT, Ogilvy&Mather, Tesco Kipa, DS Entegre İletişim Çözümleri, Balçova Belediyesi, Fikir Merkezi, Swissotel Grand Efes, Konvoy Country Club, Arkas Holding-MSC, Medya EM, Turuncu Yeşil Tasarım Uygulama, Paşa Beach, İldaş Reklam, Schneider Elektrik, Borusan Lojistik, Hürriyet Ankara, Delphi Otomotiv, Gediz Edaş, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat, Fotoğrafevi, Çamlı Yem Besicilik San. ve Tic., Bakplast Plastik Sanayi, Özel Yükseliş Dersanesi, Bukalemun Design Office, Adbridge İletişim ve Tasarım Hizmetleri, NTV Spor, Reklam Mahsulleri Ofisi Reklam Ajansı, Hacıdan Restaurant, Sheraton İstanbul Maslak, Doğuş Yayın Grubu, DDB&Co.

HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK BÖLÜMÜ STAJ KOMİSYONU:

Prof. Dr. Sema Misçi Kip

Doç. Dr. Selin Türkel

Öğr. Gör. Dr. Burak Amirak


Erasmus

ERASMUS Programının amacı, Avrupa’da yüksek öğretimin kalitesini artırmak ve Avrupa boyutunu güçlendirmektir. Bu hedef, Avrupa’nın değişik ülkelerindeki iyi uygulamaları Avrupa’nın bütününün istifadesine sunmak olarak özetlenebilir.

ERASMUS programı, belirtilen amaçları;

- Üniversiteler arasında ülkelerarası işbirliğini teşvik etmek,
- Öğrencilerin ve eğitimcilerin Avrupa’da karşılıklı değişimini sağlamak,
- Programa katılan ülkelerdeki çalışmaların ve alınan derecelerin akademik olarak tanınması ve şeffaflığın gelişmesine katkıda bulunarak gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

Erasmus anlaşmalarımız ve kontenjanları için tıklayınız.

HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK BÖLÜMÜ ERASMUS KOORDİNATÖRÜ:

Doç. Dr. Zeynep Aksoy

E-mail: zeynep.aksoy@ieu.edu.tr

Telefon: 0 232 488 85 69

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.