Bizi takip edin
|
EN

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

 


 

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'ne hoş geldiniz!

Proje odaklı eğitim

Öğrencilerimiz, derslerde yaptıkları projelerle büyük başarılara imza atıyor. Bunun en büyük örneği 2018 yılında başladığımız ve devam eden Çocuk Gibi Bak projesi. Bu proje, Peer to Peer: Facebook Global Digital Challenge yarışmasında 53 proje arasından dünya birincisi oldu. Öğrencilerimiz Washington DC’ye giderek kendi projelerini jüriye sundu.

Ayrıca, proje derslerinde ve GençYaratıcı İletişim Ajansı'nda hocaların birebir mentorluğu eşliğinde, zamanlarını ve enerjilerini projelerine ve hayal ettiklerini gerçekleştirmeye ayırabiliyorlar. Öğrenme odaklı bir eğitim anlayışıyla “Git, araştır, gel; birlikte tartışalım!” diyoruz.

Sektörle iç içe eğitim

Halkla ilişkiler ve reklamcılık alanındaki uzmanlarla yaptığımız işbirlikleri sayesinde öğrencilerimiz ile gelecekteki işverenler arasında doğrudan bir etkileşim sağlanıyor ve derslerimiz güncel konu ve olaylarla bağlantılı hale geliyor. Öğrenciler alanın esaslarını ve disiplinler arası bir bakış açısını özümsedikten sonra, programın bir parçası olarak stüdyolarda takım çalışmaları ve uygulamaya yönelik kampanyalar yürütüyorlar. Örneğin “GençYaratıcı İletişim Ajansı”nda öğrencilerimizin kuramsal bilgilerini mesleki olarak pratiğe dökmeleri ve yaratıcılıklarını geliştirmeleri teşvik ediliyor. Bölümümüzdeki pek çok aktivitede sektör profesyonellerini konuk ederek öğrencilerimize mezuniyetlerinden önce ilgili alanlarda iletişim ağı kurma ve deneyim kazanma fırsatı sunuyoruz.

Son sınıf öğrencilerimiz, iletişim kampanyalarını kurguladıkları derslerde, stüdyolarımızda konuk ettiğimiz gerçek müşterilere sunum yaparak henüz mezun olmadan gelecekteki işverenleriyle temasa geçme fırsatı yakalıyor. Ayrıca öğrencilerimiz seçmeli dersler sayesinde ihtiyaçlarına, ilgi alanlarına ve hedeflerine uygun olarak kendi programlarını kendileri şekillendirebiliyorlar. 

Günceli yakalayan eğitim

Programımız, günümüz iletişim dünyasının ihtiyaçlarına yönelik olarak kuramsal bilgi ve uygulamalı iletişim yeteneklerini birleştiren bir içeriğe sahip. Öğrencilerimizin iletişim alanında aranan entelektüel kapasite, yetenek, kişilik özellikleri ve değerlerini geliştirmelerinin büyük önem taşıdığı inancındayız.

Bölümümüzde reklam yazarlığı, dijital iletişim, oyun pazarlaması, medya ilişkileri, medya planlama ve satın alma, halkla ilişkiler kampanyası gibi ders içerikleriyle hem kurumsal iletişim hem pazarlama iletişimi alanı hakkında kapsamlı ve güncel bir eğitim veriyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin halkla ilişkiler ve reklamcılık alanındaki güncel konu ve uygulamaları sektörde çalışan deneyimli uzmanlar ile birlikte tartışabilecekleri etkinlikler düzenliyoruz.

Öğrencilerimiz kamu kuruluşları ve özel sektörde çeşitli pozisyonlarda iş imkânına veya akademik kariyer yapma fırsatına sahiptir. Mezunlarımız iletişim uzmanı, halkla ilişkiler ve reklamcılık uzmanı, kurumsal iletişim uzmanı, marka yöneticisi, pazarlama iletişimi koordinatörü olarak çalışıyorlar. Ayrıca mezunlarımız reklam ajanslarında, halkla ilişkiler ajanslarında, medya planlama şirketlerinde ve dijital iletişim ajanslarında da çalışabiliyorlar.